Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Најинтересните моменти од вчерашниот дуел
(ВИДЕО) Најинтересните моменти од вчерашниот дуел

(ВИДЕО) Најинтересните моменти од вчерашниот дуел

Вардарци ја забележаа првата победа сезонава во Лигата на шампионите. Вчера вечер во С.Ц. ,,Јане Сандански”, избраниците на Алушовски беа подобар противник од тимот на Фленсбург, кој го победија со резултат 31:26.

Во текот на целиот натпревар Вардар беше во постојано водство, на крајот крунисано со убедлива победа против тимот на Фленсбург кој отвори на супер начин сезонава со три победи од исто толку натпревари и тоа против ПСЖ, Келце и Порто.

Погледнете ги најинтересните моменти од вчерашниот натпревар ТУКА.