Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Последните одбрани на Кантегрел на голот на Вардар
(ВИДЕО) Последните одбрани на Кантегрел на голот на Вардар

(ВИДЕО) Последните одбрани на Кантегрел на голот на Вардар

После само една сезона откако дојде од екипата на Тулуз, Робин Кантегрел го напушта Вардар и се враќа во родната земја.

Неговиот последен натпревар во црвено-црниот дрес, беше во рамките на 1/8 финалето од СЕХА-лигата, двомеч на кој Вардар беше поуспешен.

Погледнете ги последните одбрани на Кантегрел за Вардар.