Monday ,19 October 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Маестралниот Марко Кизиќ скроти зицер удар на Пелко
(ВИДЕО) Маестралниот Марко Кизиќ скроти зицер удар на Пелко

(ВИДЕО) Маестралниот Марко Кизиќ скроти зицер удар на Пелко

Младиот 19 годишен голман на Вардар, Марко Кизиќ, уште еднаш покажа дека се работи за голем потенцијал. Кизиќ на средината од првото полувреме го замени Ристовски, успевајќи да му одбрани зицер удар на Пелко.

Кизиќ натпреварот го заврши со четири успешни одбрани, една од нив беше одбележана од страна на ЕХФ, истата погледнете ја на линкот, ТУКА.