Thursday ,18 August 2022
Последни:
Home > Комити > (ВИДЕО)Една година од спектакуларниот пречек на РК Вардар по победата над Хамбург
(ВИДЕО)Една година од спектакуларниот пречек на РК Вардар по победата над Хамбург

(ВИДЕО)Една година од спектакуларниот пречек на РК Вардар по победата над Хамбург

На вчерашниот ден се навршува точно една година од спектаклот на Комити приреден на ракометарите на Вардар по историската победа над Хамбург на Аеродромот Александар Македонски . Вардар лани како 4то пласиран имаше лоша среќа да во 1/8Финалето од лигата на европските ракометни шампиони се сретне со германскиот ракометен гигант. По мечот во Скопје и нерешениот исход слободно може да кажеме дека отпишани заминаа момците за Германија . Но се случи чудо кое одекна во Ракометна Европа црвено-црниот тим од Скопје го елиминираше големиот Бундеслигаш на гости . Во Скопје се осеќаше славје во воздухот, најверните навивачи на Вардар популарните Комити на аеродромот и во салата Кале приредија незаборавен пречек за момците . ВИДЕО >>>