Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (Видео) Томовски избран за „најдобар играч на мечот“ на дуелот со Партизан

(Видео) Томовски избран за „најдобар играч на мечот“ на дуелот со Партизан

7777777

Вчера, ракометарите на РК Вардар 1961 дојдоа  првата победа во новата сезона од регионалната СЕХА лига,  во дуелот од  второто коло го совладаa состав на РК Партизан, со резултат 31:26. Еден од најзаслужните за победата  беше голманот Мартин Томовски, кој е прогласен за играч на овој натпревар.

Томовски натпреварот го заврши со 13 интервенции, дел од истите може да се погледнат на следниото ВИДЕО!