Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Прва победа сезонава за РК Вардар во СЕХА
(ВИДЕО) Прва победа сезонава за РК Вардар во СЕХА

(ВИДЕО) Прва победа сезонава за РК Вардар во СЕХА

Вардарци ја остварија првата победа сезонава во СЕХА-лигата. Со голема поддршка од Комити, црвено-црните на крајот победија со резултат 31:26. Томовски имаше 12 одбрани, Талески беше најдобар стрелец со 9 голови, го следеа Манасков со 8 и Стоилов со 7 голови.

Најинтересните моменти од натпреварот можете да ги погледнете на линкот, ТУКА.