Sunday ,09 August 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Тројца вардарци во идеалниот тим на СЕХА, за месец ноември
(ВИДЕО) Тројца вардарци во идеалниот тим на СЕХА, за месец ноември

(ВИДЕО) Тројца вардарци во идеалниот тим на СЕХА, за месец ноември

Тројца играчи на Вардар се најдоа во најдобриот тим на СЕХА-лигата, за месец ноември. Се работи за Сикошек Пелко, Иван Чупиќ и Сташ Скубе. После седум одиграни кола во ова натпреварување, Вардар има скор од шест победи и еден порази и со 18 освоени бодови се наоѓа на првото место во својата група.

Вака изгледа најдобриот тим во СЕХА-лигата за изминатиов месец.

Голман: Тодор Јандриќ (Металопластика)
Лево крило: Милош Грозданиќ (Војводина)
Лев бек: Борут Мацковшек (Веспрем)
Среден бек: Сташ Скубе (Вардар)
Десен бек: Микита Ваилупау (Мешков Брест)
Десно крило: Иван Чупиќ (Вардар)
Кружен напаѓач: Домен Сикошек Пелко (Вардар)
Тренер: Веселин Вуковиќ (Металопластика)