Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Вардар се врати на победите
(ВИДЕО) Вардар се врати на победите

(ВИДЕО) Вардар се врати на победите

Вардар се врати на победите, откако на дуел од СЕХА-лигата ја победија екипата на Мотор Запорожје. Конечно одигравме еден добар натпревар кој заслужено го добивме во своја корист со резултат 32:27. Анте Гаџа го одигра можеби најдобриот натпревар во црвено-црниот дрес, постигнувајќи 8 голови, додека Дибиров имаше 6.

Најинтересните моменти од победата на Вардар против Мотор Запорожје можете да ги погледнете на линкот, ТУКА.