Thursday ,28 May 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > „СЕДИ ДОМА КАМПАЊА”: Вардарци пречекани од 100.000 навивачи (ВИДЕО)
„СЕДИ ДОМА КАМПАЊА”: Вардарци пречекани од 100.000 навивачи (ВИДЕО)

„СЕДИ ДОМА КАМПАЊА”: Вардарци пречекани од 100.000 навивачи (ВИДЕО)

100.000 ,,Црвено-црни” на ,,Плоштадот Македонија” славеа втора европска титула на Ракометниот клуб Вардар.

,,Вардар Фанс” вели, одвојте близу два часа и погледнете го овој незаборавен спектакл.

Видео од незаборавниот пречек на ракометарите на РК Вардар: