Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гласајте за Кристопанс да биде избран за најдобар играч на 9.коло во ЛШ
Гласајте за Кристопанс да биде избран за најдобар играч на 9.коло во ЛШ

Гласајте за Кристопанс да биде избран за најдобар играч на 9.коло во ЛШ

Црвено-црниот тим, викенов успеа да освои еден бод на гостувањето во Белорусија, а еден од најдобрите играчи беше Даинис Кристопанс. Летонскиот „џин” одигра одличен меч, постигна осум гола што беше доволна преорака да биде дел од дрим-тимот за деветто коло од Лигата на шампионите. Доколу сакате нашиот играч да биде изберен за најдобар може да гласате за него.

*Линкот за гласање за нашиот десен бек да биде избран за најдобар може да го најдете ОВДЕ!