Thursday ,13 December 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гласајте за Вуко Борозан, да биде избран за најдобар играч на осмото коло во ЛШ
Гласајте за Вуко Борозан, да биде избран за најдобар играч на осмото коло во ЛШ

Гласајте за Вуко Борозан, да биде избран за најдобар играч на осмото коло во ЛШ

Вардарци стигнаа до осмата победа во најсилната група А и се зацврстија на првото место на табелата, кое носи директен пласман во четврфиналето. После секое одиграно коло ЕХФ прави избор на најдобриот тим, а во него место имаше за Вук Борозан кој како најдобар лев бек се најде во идеалната седморка. Вуко постигна седум голови и беше најдобар стрелец кај црвено-црните.

За да биде прогласен за најдобар играч на колото во ЛШ, да гласаме за Борозан, на линкот, ТУКА.