Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Вардар Јуниор со 9.бода ќе замине на пауза
Вардар Јуниор со 9.бода ќе замине на пауза

Вардар Јуниор со 9.бода ќе замине на пауза

Вардар Јуниор е најмладиот тим во машката Супер лига, тим составен пред се од младинската екипа на истоимениот тим. Предводен е од Стојан Петрушевски и Пепи Манасков, по првите 14-те есенски кола овој тим ќе “презими“ како претпоследен со освоени 9.бода. На 14 дуели дојдовме до три победи, со што имаме подобар скор од тимот на ГРК Борец кој е залепен за дното. Нас не очекува настап во плеј-аут фазата каде ќе се бориме со тимови кои ќе завршат во долниот дел на табелата. Ние дојдовме до победи во мечевите со Прилеп, Радовиш и Борец, што е голема предност бидејќи овие тимови ќе играат со нас во плеј-аутот каде се пренесуваат бодовите само со тимовите кои се во таа група. Во продолжение табелата по последното коло оваа есен за вардарци.

00000000000000