Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Пренос на МТВ од дуелот Вардар-Работнички
Пренос на МТВ од дуелот Вардар-Работнички

Пренос на МТВ од дуелот Вардар-Работнички

Утре, Вардар викендов во рамки на Првата кошаркарска лига го пречекува тимот кој е шампион од изминатата сезона, екипата на КК Работнички. Станува збор за натпревар од предпоследото за оваа година, 10.коло во најсилната машка кошаркарска конкуренција, истиот ќе се игра во малата сала при СЦ “Кале“ во Скопје.

Од овој натпревар кој е закажан со почеток во 17-30 ќе може да се проследи директен пренос. Истиот  ќе го пренесува Македонската радио и телевизија на нејзиниот прв програмски канал.