Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Втор тим > Вардар Јуниор започнува со гостувања кај Радовиш и Металург
Вардар Јуниор започнува со гостувања кај Радовиш и Металург

Вардар Јуниор започнува со гостувања кај Радовиш и Металург

 Супер  лигата во машка конкуренција ќе започне на 7 септември. Екипата на Вардар јуниор ќе игра во домашното првенство, а првиот тим на Вардар ќе се приклучи директно во плејофот по завршување на регуларните 18 кола.

Првиот дел од сезоната е планирано да заврши на 14/15 декември 2019. На пролет 2020 ќе се одиграат преостанатиот дел од натпреварите и најдобрите четири екипи од регуларниот дел ќе продолжат да разигруваат за титулата. Момците на Стојан Петрушевски и Пепи Манасков започнуваат со гостување во Радовиш, распоредот на колата изгледа вака:

Распоред на натпревари на Вардар јуниор
1 коло: Радовиш – Вардар јуниор
2 коло: Металург – Вардар јуниор
3 коло: Вардар јуниор – Бутел
4 коло: Струга – Вардар јуниор
5 коло: Вардар јуниор – Охрид
6 коло: Металург 2 – Вардар
7 коло: Вардар јуниор – Пролет
8 коло: Работнички – Вардар
9 коло: Вардар јуниор – Пелистер