Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Жаклина Стојановска на 1.септември ќе го „стартува“ ЖКК Вардар
Жаклина Стојановска на 1.септември ќе го „стартува“ ЖКК Вардар

Жаклина Стојановска на 1.септември ќе го „стартува“ ЖКК Вардар

Женскиот кошаркарски клуб „Вардар“  имаше сезона за паметење, успеа да го одбрани Купот на Македонија кој го освоивме по 3.пат и дојдовме до победа во лигата. Успеавме под поголем период да го „детронизираме“ Бадел и да ги обединиме титулите. Жаклина Стојановска одлично го водеше тимот, таа сосема очекувано ќе продолжи да биде „кормилар“.

Поради репрезентативни обврски на поголем број од кошаркарките, на 1-ви септември ќе започнат со активности вардарки, тогаш тие   ќе ги „запалат моторите. Тренинзите ќе се одвиваат во нашата сала при СРЦ “Кале“ во Скопје.