Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Гостување кај Баскет Кам, следен предизвик за КК Вардар
Гостување кај Баскет Кам, следен предизвик за КК Вардар

Гостување кај Баскет Кам, следен предизвик за КК Вардар

Следниот викенд во втората кошаркарска лига на програмата е 14.коло, односно треттата рунда во 2022 година. КК Вардар во оваа календарска година одигра два меча кои ги доби, па се зацврсти на 2.позиција.

Гостуваме кај тимот на Баскет Кам во Македонска Каменица, дуелот е закажан за недела (13/02/2022). Средбата во салата “Кирил и Методиј”  е закажана со почеток во 14 часот и 30 минути.