Sunday ,28 May 2023
Последни:
Home > Uncategorized > КК Вардар денес домаќин на Борец Баскет
КК Вардар денес домаќин на Борец Баскет

КК Вардар денес домаќин на Борец Баскет

Момците на Александар Јованчев  по победата минатото коло во Струмица ги очекува домашен предизвик. Тие во рамките на 7.коло од втората сениорска лига се домаќини во салата „Кале“.

КК Вардар ќе ја пречека екипа на Борец Баскет, дуелот со тимот од градот Велес е закажан за денес, недела (21/11/2021) со почеток во 14-00 часот.