Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > Комити > (ФОТО) Вардар треба да биде горд што има вакви навивачи
(ФОТО) Вардар треба да биде горд што има вакви навивачи

(ФОТО) Вардар треба да биде горд што има вакви навивачи

Иако ФК Вардар несреќно, во финишот загуби од Силекс со 1:2, главни на вчерашниот натпревар беа навивачите на Вардар кои и на овој натпревар ја исполнија целата трибина, а и од што немаше место десетици навивачи мораа да се снаоѓаат и дуелот да го следат од зад едниот гол.

Дека Вардар е голем и во Втора лига покажуваат сите вардарци, кои доаѓаат да го бодрат тимот. Некој нови, позитивни ,,ветрови” дуваат помеѓу симпатизерите на Вардар. Во продолжение погледнете неколку фотографии од вчерашниот дуел..

257931770_4539803939407189_8547670050186071431_n 258189152_4539805092740407_2032283089999157533_n 258236258_386765279562456_89049586787857314_n 259207833_4539804172740499_8406673058807898469_n