Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Куглање! Познат распоредот за Куп мечевите на Вардар
Куглање! Познат распоредот за Куп мечевите на Вардар

Куглање! Познат распоредот за Куп мечевите на Вардар

Веќе се оконча Македонската кугларска лига, по 10.кола црвено-црните завршија како третти во оваа конкуренција. Следен предизвик на домашна сцена е Купот на Република Македонија во куглање за 2019 . Веќе се познати термините за дуелите на црвено-црните избраници на Драги Димитровски.

Квалификациите ќе се играат на 1-ви јуни во кугларницата “Мусандра“ во градскиот трговски центар. Тогаш ќе се одредат четирите екипи кои ќе обезбедат пласман на завршниот Ф-4 турнир. Истиот ќе се игра во кугларницата “Вип“ во Спортскиот центар “Борис Трајковски’. Полуфиналните дуели се предвидени за на 8.јуни, финалето е ден подоцна на истиот терен.