Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > Uncategorized > (ФОТО) КК Вардар го промени паркетот, одлични услови во малата сала „Кале“

(ФОТО) КК Вардар го промени паркетот, одлични услови во малата сала „Кале“

119109429_318713389189882_7208508442730453865_n

Кошаркарскиот клуб Вардар во својот дом, малата сала при Спортско рекреативниот центар „Кале“ изврши неколку зафати. Извршена е реконструкција на подлогата, паркетот повторно е во одлична состојба, покрај тоа се направени уште неколку интервенции во салата. Сега истата нуди одлични услови за машкиот, женскиот и младинските тимови на црвено-црниот кошаркарски колектив.