Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > Uncategorized > ЖКК Вардар ќе организира летен камп
ЖКК Вардар ќе организира летен камп

ЖКК Вардар ќе организира летен камп

Кошаркарскиот клуб Вардар по успехот со реализација на машкиот индивидуален кошаркарски камп, оди чекор понапред. Од црвено-црниот тим најавуваат и камп за дами. Во информацијата за истиот се вели:

ЖКК Вардар оргнизира кошаркарски камп за девојчиња од 6 до 16 години ⛹‍♀️
10.08.2020-28.08.2020
терените на “Александар Палас”

fb_img_1596753923424