Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Вардар прв пат непоразен во Турција, одигра реми со Подбрезова
(ВИДЕО) Вардар прв пат непоразен во Турција, одигра реми со Подбрезова

(ВИДЕО) Вардар прв пат непоразен во Турција, одигра реми со Подбрезова

Вчера, го одигравме и петтиот контролен натпревар во Аланија. Екипата на Вардар одигра со нерешен резултат 1:1 во дуелот со екипата на Подбрезова од Словачка. Ова беше прв дуел во кој не бевме поразени, стрелец на единствениот гол беше Мицевски во вториот дел.