Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > Uncategorized > Вардаровиот кошаркар Темелковски со индекс 24 во топ-10 за 13.коло

Вардаровиот кошаркар Темелковски со индекс 24 во топ-10 за 13.коло

temel

Во 13.коло од првата лига, КК Вардар беше поразен со едноцифрена разлика од тимот кој го дели врвот со шампионот, МЗТ Скопје. Екипата на КК Гостивар не совлада со 77-68 на мечот одигран на нивни терен. Во нашиот тим забележителна улога имаше, Славчо Темелковски. Тој погоди 15.поена, имаше 15 скока и додаде две асистенции. Имаше вкупен индекс 24 со кој се најде на листата на најдобри 10 играчи ова коло.

ИНДИВИДУАЛЕН ЕФЕКТ – 13. КОЛО

Хејден Лесколт (Работнички)  индекс 38

Јетмир Зекири (Пелистер)        индекс 35

Еван Пејн (Кожув) индекс 32

Адем Мекиќ (Пелистер) индекс 27

Љубиша Димитровски (МЗТ Скопје УБ)       индекс 25

—————————————————————-

Славчо Темелковски (Вардар) индекс 24

Антон Казарновски (Пелистер)           индекс 24

Томас Зданавичиус (Кожув)     индекс 23

Ѓорѓе Џелетовиќ (Гостивар)     индекс 23

Филип Думиќ (Пелистер)          индекс 23