Monday ,11 December 2023
Последни:
Home > Uncategorized > (СТРИМ) Вардар-КК Работнички 17:00 часот
(СТРИМ)  Вардар-КК Работнички 17:00 часот

(СТРИМ) Вардар-КК Работнички 17:00 часот

 Во рамки на Првата лига кошаркарска лига , КК Вардар ќе биде домаќин на ривалот од Градски Парк, повеќекратниот македонски шампион КК Работнички. Напреварот се игра денес (21.април, среда)   со почеток во 17-00 часот. Од овој дуел  има видео-стрим преку кој може да го погледнете текот на дуелот во живо.

*Од напреварот кој ќе се игра во малата сала „Кале“ може да погледнете директен пренос  ТУКА!