Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > Uncategorized > (ВИДЕО) Џигаури и Глигоров го “урнаа“ Фенербахче сред Турција на денешен ден 2017
(ВИДЕО) Џигаури и Глигоров го “урнаа“ Фенербахче сред Турција на денешен ден 2017

(ВИДЕО) Џигаури и Глигоров го “урнаа“ Фенербахче сред Турција на денешен ден 2017

Денешниот ден 2017 година,  ќе биде запишана како историски за Вардар и македонскиот фудбал, со пласман на една екипа во групната фаза од Лигата на Европа. Тоа го направи Вардар кој во двата натпревари успеа да го совлада Фенербахче и да обезбеди историски пласман во Европските натпреварувања.

Погледнете како Џигаури и Глигоров го “урнаа“ Фенер, сред Турција на следното ВИДЕО!