Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Вардар ЕМ, реванш баражот за 1.лига го игра во понеделник
Вардар ЕМ, реванш  баражот за 1.лига го игра во понеделник

Вардар ЕМ, реванш баражот за 1.лига го игра во понеделник

Девојките на ЖОК  Вардар ЕМ се дел од баражот за Првата лига, тие како 2.пласирани во 2.лига се сретнуваат во истиот со тимот кој е предпоследен во првата лига, екипата на ЖОК Пелистер.

Во првиод натпревар во Скопје, гостинките во еден изедначен дуел успеаа да финишираат подобри и победија со 1-3. На реваншот за пополнување на последното место во елитата вардарки гостуваат во Битола. Дуелот е закажан за 23.мај, понеделник со почеток во 19-00 часот.

Истиот ќе се игра во салата СС „Д-р Јован Калаузи“ во Битола.