Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (СТРИМ) РК Бутел – РК Вардар
(СТРИМ) РК Бутел – РК Вардар

(СТРИМ) РК Бутел – РК Вардар

Во рамките на 9.коло во Плеј-Оф на ракометната Супер Лига, утре Вардар гостува кај екипата на Бутел.

Вардар го делат уште две победи до освојување на Шампионската титула.  Натпреварот во спортската сала „Антон Димитров“ ќе започне од 18:00 часот.

Стрим од натпреварот ќе можете да погледнете на линкот, ТУКА.