Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Стрим) ЖРК Металург-Вардар, 14:30часот
(Стрим) ЖРК Металург-Вардар, 14:30часот

(Стрим) ЖРК Металург-Вардар, 14:30часот

Денес, во предпоследното, 13.коло од плеј-офот кај сениорските во женската ракометна лига ќе се одигра дерби помеѓу нашиот Вардар и тимот на ЖРК Металург, актуелниот освојувач на Купот на Република Македонија.  Натпреварот   во салата „Автокоманда“  е закажан со почеток во 14 часот и 30 минути.

*Преносот може да го погледнете на следниот ЛИНК!