Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Божиновска Ана Марија замина од ЖРК Вардар во Чаир
Божиновска Ана Марија  замина од ЖРК Вардар во Чаир

Божиновска Ана Марија замина од ЖРК Вардар во Чаир

Со летото дојде и периодот на трансфери во македонскиот женски ракомет. Највозрасната во ростерот на црвено-црните, Ана Марија Божиновска го нашушти тимот на Вардар и премина во друг скопски Суперлигаш.

Божиновска која во редовите на нашиот тим дојде до екипата на ЖРК Металург ќе има следен, нов предизвик во кариерата. Екипата на скопски Чаир од истоимената населба е следната незина дестинација. Таа покрај стандардните игри во Вардар беше дел и од македонската младинска женска селекција на ЕХФ Шампионатот кој се одигра во 2019 година. Остави забелижителен впечаток во својот настап во нашиот тим, но во спортот разделбите се составен дел од фунционирањето.

Редакцијата на Вардар фанс  на досегашниот вардаров бек, му посакува многу успех во понатамошната кариера.