Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Втор тим > ЖРК Вардар јуниор на 13 и 14 ноември ќе ги игра мечевите во Челинџ Купот
ЖРК Вардар јуниор на 13 и 14 ноември ќе ги игра мечевите во Челинџ Купот

ЖРК Вардар јуниор на 13 и 14 ноември ќе ги игра мечевите во Челинџ Купот

Младите ракометарки на црвено-црните од  тимот на ЖРК Вардар јуниор годинава ја преставуват нашата земја во Челинџ Купот. Екипата предводена од Симе Симовски противник во истиот го имаат тимот на Лондон Ејнџелс.

Овие дуели на нашите млади  девојки се е дел од  3-то  коло од Челинџ Купот и тие се закажани за на  13 и  14 ноември. Спортскиот центар „Јане Сандански“ ќе биде домаќин и на двата меча  по претходен договор на двете екипите. Мечот на 13 ноември  во петок и следниот меч ден подоцна ќе се одиграат со почеток во  18-00 часот. Со евентуална победа на нашите девојки во овој двомеч ќе минат во следната фаза од ова континентално натпреварување т.е осминафиналето од Челинџ Купот.