Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (ВИДЕО) Цел меч! Како „лавиците“ ја совладаа Стружанка во финалето за пионерска титула
(ВИДЕО) Цел меч! Како „лавиците“ ја совладаа Стружанка во финалето за пионерска титула

(ВИДЕО) Цел меч! Како „лавиците“ ја совладаа Стружанка во финалето за пионерска титула

 Изминатата сезона  пионерките на ЖРК Вардар  “жнеаа“ титула по титула. Во големото финале во пионерска конкуренција одиграно во Делчево, девојките на Вардар беа подобри од Стpужанка со 20-18 и дојдоа до круна. Оваа екипа  имаше 12 победи во пионерската лига од толку дуели (1о во групата и два на ф4). Девојките на Платон и Папуџиева одигаа одлично финале од кое ви го носиме целосна снимка.

*Напомена: Дуелот почнува  по 7:25.минута на следното видео: