Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Двата тима на ЖРК Вардар на „мегдан“
(Фотогалерија) Двата тима на ЖРК Вардар на „мегдан“

(Фотогалерија) Двата тима на ЖРК Вардар на „мегдан“

Веќе дваесетина дена, двата тима  на ЖРК Вардар се во тренажен процес подготвувајќи се за пролетните предизвици. Викендов првиот тим на Вардар одигра тест-напревар со “лавиците“, односно кадетската екипа на црвено-црните. Во малата сала при СЦ „Јане Сандански“ двата тима имаа прилика да ги покажат своите вештини. Во продолжение 60-сетина фотографии од овој “сестрински дуел“, кој мина во надигрување,  двете екипи покажаа дека полека влегуват во напреварувачка форма. Првиот тим најверојатно веќе уште овој викенд ќе одигра пријателски меч со скопска екипа од суперлигашката конкуренција.

1 2 2s 3 4 5 6 7 147233020_10218996751251928_4205856361606848820_o 147288288_10218996750931920_8663894988999940691_o 147358225_10218996758892119_5474430069050366806_o 147388813_10218996760972171_504027144104870521_o 147457401_10218996754932020_3740203107671191651_o 147502553_10218996754011997_601790018323119983_o 147533777_10218996748051848_888490765711438231_o 147536948_10218996750211902_4707666052326837710_o 147599963_10218996756212052_8414077841598164207_o 147655788_10218996758932120_6641728634770549311_o 147870934_10218996753571986_4517544329131785119_o a a2 d d0 d3 d3e d4 d4f d8 d9 d11 d12 d12w d13 d14 d15 d16 d18 d19 d22 d22e d23 d24 d30 d33 d35 d36 d38 d40 d42 d43 d44 d46 d55 d56 d57 d61 d65 d66