Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Преглед 7.коло плеј-оф! Куманово се одлепува на врвот, Вардар со „кикс“ во Чаир
Преглед 7.коло плеј-оф! Куманово се одлепува на врвот, Вардар со „кикс“ во Чаир

Преглед 7.коло плеј-оф! Куманово се одлепува на врвот, Вардар со „кикс“ во Чаир

Изминатиот викенд се одигра седмото коло од Плеј-офот кај дамите во сениорската лига. На дербито во Автокоманда се одигра реми, Куманово имаше лесна победа дома, Вардар доживеа неуспех кај Чаир. Вака изгледаат резултатите од оваа рунда.

На табелата Куманово се одлепува, ние повторно тонеме и сме на 4.место.

Во следното коло гостуваме во Битола, ова се паровите за 8.рунда од плеј-офот: