Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен 18.роденден Стефаноска Сара
Среќен 18.роденден Стефаноска Сара

Среќен 18.роденден Стефаноска Сара

Една од најмладите ракометарки на ЖРК Вардар,  бекот Стефаноска Сара, денес прославува свој 18.роденден. Станува збор за ултра талентирана млада ракометарка која по враќањето од повредата блесна оваа есен и втор стрелец на тимот во сениорската конкуренција. Редакцијата на Вардар фанс и го честита полнолетството на Стефаноска.

111111

Среќен роденден Сара!