Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Среќен 18.роденден Равојска Јана

Среќен 18.роденден Равојска Јана

311257233_10222150975185555_6721965430622660224_n

Денес своето полнолетство односно 18.роденден го прославува една од најмладите вардарки, крилото Јана Равојска. Девојката која зад себе има титула од ЕХФ шампионатот за кадетки се почесто е во комбинација за првиот тим, станува збор за талениран крилен играч.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН ЈАНА!