Wednesday ,04 August 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Овче Поле без шанси против разиграниот Вардар
(Фотогалерија) Овче Поле без шанси против разиграниот Вардар

(Фотогалерија) Овче Поле без шанси против разиграниот Вардар

Викендов во рамки на 11.коло од женската ракометна сениорска лига, ЖРК Вардар го пречека тимот на Овче Поле од Свети Николе. Црвено-црните одигаа во голем стил, одржуваа ритам и дојдоа до висока победа со резултат 43-12. На овој меч Фани Ѓорѓиевска беше двоцифрена и погоди 10 пати, капитенот Диневска Бојана впиша 6 гола. Голманките беа на ниво Трајкоска  Јована имаше 8 одбрани, Грујовска Симона успешно интервенираше  7 пати.

1 2 2a 2w 4 4a 5 6 7 8 8q 9 10 11 11c 12 12a 13 14 15 16 17 18 19 19g 20 21 22 23 24 25 25q 25r 26 27 28 29 29i 30 31 32 33 34 35 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57