Sunday ,09 May 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > ЖРК Вардар домаќин во последното коло на Ѓорче Петров
ЖРК Вардар домаќин во последното коло на Ѓорче Петров

ЖРК Вардар домаќин во последното коло на Ѓорче Петров

Утре, ЖРК Вардаp ќе го одигра  последното коло од есенскиот дел во сениорската лига. Ние сме домаќини во „Јане Сандански“ на РК Ѓорче Петров. Мечот од ова 13.коло се игра со почеток во 14:00 часот. Во истиот влегуваме како големи фаворити за победа.

На мечот кој ќе  се игра во малата сала, правдата ќе ја делат Блаже Михајлов и  Благоја Кимовски  од  Скопје.