Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Алтин Алији од Вардар повикан во репрезентацијата на Македонија до 15 години
Алтин Алији од Вардар повикан во репрезентацијата на Македонија до 15 години

Алтин Алији од Вардар повикан во репрезентацијата на Македонија до 15 години

Македонската фудбалска репрезентација до 16 години денес заминува за Црна Гора, каде во претстојниов период ќе одигра контролни натпревари со соодветната селекција на оваа земја.

Селекторот на Македонија У16, повика и двајца играчи од редовите на Вардар, но едниот од оправдани причини мораше да го откаже настапот, се работи за Димитар Порчу, а со репрезентацијата ќе патува најдобриот стрелец на Вардар, тоа е Алтин Алији за кој ова ќе биде деби настап во националната репрезентација на Македонија.

Дел од оваа генерација на Македонија се уште и неколку играчи кои од Вардар преминаа во Академијата на ФФМ, како Дарко Сековски, Матеј Гаштаров и Кристијан Галевски.