Tuesday ,21 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ецкоски судија утре во Тетово
Ецкоски судија утре во Тетово

Ецкоски судија утре во Тетово

Ецкоски Марјан од Охрид ќе биде главен судија на неделниот натпревар во Тетово на кој се среќаваат домаќинот Ренова и тимот на Вардар од Скопје.

Помошници на Ецкоски ќе му бидат Маркоски Слаѓан и Таравари Ебрар од Гостивар, додека пак четврти судија ќе биде Петковски Мартин од Куманово. Поради епитетот дерби, ќе има и судии зад головите, а тоа ќе бидат Качевски Јован и Тефику Ндерим.

Дуелот на овие два тима се игра утре со почеток од 16:30 часот.