Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Асани демантира дека сакал да премине во Слога
Асани демантира дека сакал да премине во Слога

Асани демантира дека сакал да премине во Слога

Фудбалерот на Вардар, Јасир Асани на својот ФБ профил напиша појаснување и демант на веста дека сакал да биде дел од ривалот од Чаир. Демантот стигна два дена по објавата во еден електронски медиум дека му е сон да игра за Слога, која беше очекувано дочекана со остри реакции од поддржувачите на црвено-црните. Во продолжение фотографија од објавата на Јасир.

received_1717218148589235-1