Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ФОТО)Австријците со македонско знаме и песната “Ој Вардаре македонски“ ги пречекаа ФК Вардар
(ФОТО)Австријците со македонско знаме и песната “Ој Вардаре македонски“ ги пречекаа ФК Вардар

(ФОТО)Австријците со македонско знаме и песната “Ој Вардаре македонски“ ги пречекаа ФК Вардар

Вистинско топло “ добредојде “  денес доживеа црвено- црните момци во Хотелот Авита во австрискиот Бад Татцамнсдорф . Денес вардарци пристигна и одседнаа во истиот хотел во кој и изминатата година  ги минаа својте  летните подготовки  во Австрија. vardarfans docek1

Вистински топол пречек со голем број на персонал кој ги пречекува нашите момци, македонско знаме и звукот на познатата песна “Ој Вардаре Македонски “ беа прекрасен декор и показател на големото ниво на угостителска култура . Вардар нареднмите две недели ќе ги мине во овој прекрасен Хотел во кој имавме успешни  подготовки  лани бидејќи успејавме веднаш да се вратиме на врвот и да ја освоиме есенската титула .

vardarfans precekot 9

фото.фквардар.мк