Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Продажбата на билетите за натпреварот со Розенборг е во тек
Продажбата на билетите за натпреварот со Розенборг е во тек

Продажбата на билетите за натпреварот со Розенборг е во тек

Во полн тек е продажбата на единечни билети за последниот натпреварот од Лигата на Европа на Вардар против Розенборг кој што се игра на 7. декември во 21:05 часот.

Цената за блоковите 1, 6, 7, 8, 9, 10, 13, 19, 25, 26, 27, 28, 29 и 30 изнесува 600 МКД. 

За блоковите 2, 5, 14, 18, 20 и 24 билети се продаваат по цена од 900 МКД.

Билет за блоковите 3, 4, 15, 16, 17, 21, 22 и 23 чини 1.200 МКД.

 Потсетување: Имателите на ваучери за блок влезници, можат да влезат со истите на натпреварот. 

14189-prodazhba-na-bileti-za-natprevarite-na-vardar-od-ligata-na-evropa

Единечни билети за натпреварите од Лигата на Европа може да купите на следните продажни места:

СКОПЈЕ: Југотон, Атлантик Турс, Тобако 2 Скопјанка, Тобако Корнер Југодрво, Тобако Водњанска, Тобако СП Планет, Food bar Trend City Mall, Lounge Restaurant Trend, Telekom Trend, Киоск М1 ТЦ Бисер, Киоск М1 Кисела Вода, Киоск М1 Холидеј Ин, Киоск М1 Скопјанка, М1 Медиа Бисер, Киоск М1 Центар, Киоск М1 железничка станица, Тобако Капиштец, Тобако Гоги Драчево; Метро Аеродром Александар Велики

Билетарница во С.Ц. „Јане Сандански“: секој работен ден од 10 до 18 часот.

КАВАДАРЦИ: T.A. Атлантик Турс; Метро,

СТРУМИЦА: Скала Травел;

ГЕВГЕЛИЈА: Т.А. Путник;

ГОСТИВАР: Метро 1, Метро 4

ТЕТОВО: Метро

ПРИЛЕП: Т.А. Бран;

ОХРИД: Голден Тобако, New Tobacco;

КОЧАНИ: Радио Кочани;

КУМАНОВО: Т.А. Мерион Травел;

ВЕЛЕС: Унисон.