Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Познат составот на ФК Вардар за првиот Куп дуел со Слога
Познат составот на ФК Вардар за првиот Куп дуел  со Слога

Познат составот на ФК Вардар за првиот Куп дуел со Слога

Чеде Јаневски го објави составот на Вардар кој што денеска ќе го одигра првото 1/8 финале од Купот на Македонија против Шкупи. Дуелот почнува  во 13-00 часот на стадионот во Ѓорче Петров, на теренот ќе истрчаат следните играчи:

На голот на Вардар ќе биде Игор Алексовски. Во одбраната на нашата екипа Тодор Тодороски и Дарко Глишиќ како бекови, и Дарко Велковски и Евгениј Новак на стоперските позиции. Во средината на теренот Никола Глигоров, Бесар Исени и Хуан Фелипе, и во нападот на нашиот тим Џамбул Џигаури, Тигран Барсегјан и Оливеира Итало. 

На клупата за резерви шанса ќе чекаат: Филип Гачевски, Горан Попов, Висар Муслиу, Ацо Стојков, Филип Стојчевски, Максим Максимов и Петар Петковски.