Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Блажевски за Вардар Фанс: Одиме на победа против Металург!
Блажевски за Вардар Фанс: Одиме на победа против Металург!

Блажевски за Вардар Фанс: Одиме на победа против Металург!

Во четвртото коло од првата Македонска фудбалска лига, на стадионот во Ѓорче ќе се сретнат екипите на Вардар и Металург. Во очекување е црвено-црните да ја продолжат победничката серија од претходните два дуела. Тимот од железара се наоѓа на предпоследното место на табелата, со само еден освоен бод. Екипата е многу подмладена оваа сезона, без некои поголеми амбиции за висок пласман.  Најдобриот стрелец Дејан Блажевски најавува освојување на трите бода.

-Ние на секој натпревар одиме на победа, така ќе и биде утре против Металург. Иако во нивниот состав има многу млади играчи, ние не смееме ни најмалку да ги потцениме. Мора да влеземе 100%  мотивирани, ако сакаме да победиме.

Вардар после двата триумфи против Шкендија и Младост, во победничка атмосфера го очекува овој меч.

-Формата после двете победи ни е на повисоко ниво. Самодовербата ни се врати и очекувам во среда да продолжи, изјави Блажевски за нашиот сајт.

Звонко Ивановски