Saturday ,01 October 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Брага!
Среќен роденден Брага!

Среќен роденден Брага!

Денес свој 48-ми роденден прославува легендата на ФК Вардар и македонскиот фудбал, некогашниот миленик на вардаровата публика Агиналдо Брага.

Брага покрај значајните настапи во кариерата за нашиот тим, играше и за репрезентацијата на Македонија.

,,Вардар Фанс” му го честита роденденот на Брага и му посакува добро здравје и долг живот.