Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Есенскиот шампион Брдаровски, на гости кај есенскиот шампион, Ибањез

Есенскиот шампион Брдаровски, на гости кај есенскиот шампион, Ибањез

Нашиот играч Владица Брдаровски одморот го користи на најдобар можен начин. Тој замина во Србија, кај своите пријатели па постави фотографија на својот фб профил во друштво на Ибањез, играчот на Црвена Звезда. Ибањез и Брдаровски на фотографијата си разменуваат дресови на Вардар и Звезда.

(Фотo) преземено oд фб профилот на Владица
12391108_10207212033811314_7877381762110545598_n