Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Бронза за генерација 2012 на турнирот во Охрид
Бронза за генерација 2012 на турнирот во Охрид

Бронза за генерација 2012 на турнирот во Охрид

БРОНЗА ЗА ГЕНЕРАЦИЈА 2012 НА ТУРНИРОТ ВО ОХРИД.

Генерацијата 2012 предводена од Сашо Тодоровски го освои одличното 3.место на силниот меѓународен турнир „Балкан Промисес“ кој изминативе денови се играше во Охрид.

Во 1/4 финалето нашите млади надежи беа поразени со резултат 3:0 од екипата на Аполонија од Албанија. Поради подобар меѓусебен скор со екипата на Ринија Тирана, ние на крајот завршивме на 3.место и се закитивме со бронзениот медал.

Честитки за генерацијата 2012 за постигнатиот успех, се надеваме дека ова е само почеток на освојување на трофеи и медали, како од домашните и меѓународни турнири, така и во домашните натпреварувања.