Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Дарко Глишиќ!
Среќен роденден Дарко Глишиќ!

Среќен роденден Дарко Глишиќ!

Денес свои 24-ти роденден прославува нашиот играч Дарко Глишиќ. Даре по тешката повреда, се врати на терените. Ние му посакуваме уште многу настапи и голови оваа година во дресот на ФК Вардар, а воедно и уште многу подигнати трофеи со Вардар.

Се надеваме дека Даре за роденден ќе добие поклон, а тоа ќе биде Супер куп пехар денеска, како што он посака денеска.
Среќен роденден Даре! 
                                                       

                                                                                                       Фото: Кочо Сотировски