Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Дефинитивно: Вардар домаќин на 17-ти
Дефинитивно: Вардар домаќин на 17-ти

Дефинитивно: Вардар домаќин на 17-ти

УЕФА пресече. Дефинитивно Вардар првиот натпревар против Фенербахче ќе го одигра на домашен терен. Тоа ќе биде на 17-ти овој месец на Градскиот стадион во Скопје, по се изгледа од 20 часот.

Во Скопје доаѓа голем великан, ова е голем мотив за вардаровите навивачи да набават билети и да го наполнaт повторно стадионот, но, овој пат не само две, туку четири трибини. Се надеваме дека овој натпревар ќе го следат нешто повеќе од 30 илјади гледачи.

Сите за Вардар!