Wednesday ,12 December 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Шкендија – Вардар на ТВ Нова
Шкендија – Вардар на ТВ Нова

Шкендија – Вардар на ТВ Нова

За нешто повеќе од еден час започнува мега дербито на Македонија, дербито во кое се среќаваа тимовите на Шкендија и Вардар.

Овој натпревар и дефинитивно ќе се одигра, истиот ќе можете да го проследите низ директен пренос на ТВ Нова.

Натпреварот започнува во 14:20ч, очекуваме интересен дуел и победа на Вардар!